Sakal Uzatma

Sakal Çıkması İçin Ne Yapılır ?

Sakal çıkarma yöntemleri nelerdir, sakal çıkması için ne yapılması gerekir, sakal nasıl çıkar sorularının cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz.

Sakal çıkması için badem yağı sürmek faydalı mıdır?

Sakal çıkmasını istediğiniz bölgeye uygulayacağınız badem yağı tedavisi tatmin edici bir sonuç vermeyecektir. Eskilerin çok sık kullandığı badem yağı var olan tüylerin ve kılların sertleşmesine ve daha parlak gözükmesine yardımcı olur. Ufak tüyleriniz daha gür gözüksün istiyorsanız badem yağını tercih edebilirsiniz.

Jilet vurarak sakal çıkar mı?

Düzenli olarak yüzünüze jilet vurarak sakal çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Her şeyin fazlasının zarar olduğu gerçeği gibi yüzünüzü çok sık aralıklarla jiletle tıraş ederseniz yüzünüzü tahriş edebilir, sivilcelere ve mikrop kapmasına sebep olabilirsiniz. Sakal çıkmasını istediğiniz bölgeyi tersten yani aşağıdan yukarıya tıraş etmeniz sakal çıkmasına yardımcı olmamakla birlikte çıkacak olan sakalların da düzensiz ve hoş olmayan bir görüntüyle çıkmasına sebep olacaktır.

Sarımsakla sakal çıkarma gerçek mi?

Geleneseksel tedavi yöntemlerinden biri sakal çıkması istediğiniz yere sarımsak sürmektir. Sarımsağın faydaları saymakla bitmez ama sakal çıkarmaya faydasının olduğunu söyleyelim en başta. Sarımsak sakal çıkarma yöntemleri arasında en etkili olan çözümlerden biridir.

Sarımsak sakal çıkarmak için yüze nasıl uygulanmalı?

İlk başta yüzünüzü bolca ılık suyla güzelce yıkıyorsunuz. Sonrasında yüzünüzü jiletle tıraş etmeniz gerekiyor fakat dikkatli olmalısınız yüzünüz tahriş olmamalı aksi takdirde sarımsağı sürdüğünüzde yüzünüzde şiddetli bir yanma gerçekleşebilir. Sakal çıkmasını istediğiniz bölgeyi jiletle tıraş ettikten sonra yüzünüzü tekrar ılık suyla temizlemeniz gerekiyor. Bir diş sarımsağı dövdükten sonra sakal çıkmasını istediğiniz bölgeye masaj yapar gibi yedirmelisiniz. Cildinizin hassasiyetine bağlı olarak yanma hissedebilirsiniz. Bu işlemi sık sık uygulamanız daha çabuk sakal çıkarmaz ancak yüzünüzü daha fazla tahriş edersiniz. 4-5 günde bir uygulamanız ideal olarak düşünülebilir.

Sakal çıkmasına yardımcı olabilecek yiyecekler nelerdir?

Sakalınız vücudunuzun ihtiyaçları iyi karşılanmadığı için çıkmıyor veya yavaş çıkıyor olabilir. Sakalın daha kısa sürede çıkmasını istiyorsanız; muz, karaciğer, istiridye, havuç, karnabahar, tahıl, fasulye, balık, soya unu ve yumurta sarısı gibi yiyecekleri tüketmeye özen göstermelisiniz.

Spor sakal çıkmasına yardımcı olur mu?

Spor yaptığınız zaman metabolizmanız daha hızlı çalışacağı için vücudunuz kendini daha hızlı yenilemek isteyecek ve bu tempoya uyum sağlamaya çalışacaktır. Bu duruma bağlı olarak saç ve sakalınız daha hızlı uzama gösterebilir.

Yine de verimli sonuçlar alamadıysanız cilt doktoruna başvurmanızı önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir