Yay Burcu Ruh Hali

Yay Burcu ‘nun Özellikleri Nelerdir ?

Yay burcu tarihleri 24 Kasım – 22 Aralık olarak bilinir.

Temelde olumlu özellikleri keyifli, neşeli, özgürlüğüne düşkün, insanlarla kolay iletişim kurabilen, olgunluk sergileyen, iyi niyetli, hayal gücü yüksek.

Olumsuz özellikleri: Herhangi bir şeyden çok çabuk sıkılmaları, ani kararlar verip pişman olmaları, sürekli olarak ilgi beklemeleri, sabırsız olmaları, çoğu zaman kararsız olmaları.

Yay Burcu Genel Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu genel olarak tüm burçlar arasında özgürlüğüne düşkün ve ideallerinden vazgeçmeyen burç olarak bilinir. Enerjisi çok yüksek olmasına rağmen kimi zaman çok düşük seviyelerde olabilir. Yay burcu için enerjinin ve motivasyonun orta aralığı yoktur. Ya çok yüksektir ya da çok düşüktür. Genel olarak huzursuz bir yapıya sahiptir. Oldukça kuşkuludur. Kendisine yapılan kötülükleri asla unutmaz ve inkar etse dahi kin tutar. Yay Burcu kolay kolay affedemez. Üzerinden uzun zaman geçmesi gerekir bazen uzun zaman geçse bile affetme konusunda kendilerini ikna edemeyebilirler.

Yay burcunu yalan söylemeyi çok sevmez, çoğu zaman dürüst davranır. Haksızlığa uğradığında aşırı tepkiler verebilir. Tepkilerini ve reaksiyonlarını kontrol etmekte kimi zaman zorlanabilir. Bu sivri dilleri onları zor duruma sürükleyebilir, fakat yay burcunun savunma sistemi oldukça gelişmiştir.

Yay burcu insanlarının en yaygın özelliklerinden birisi seyahat ve keşif tutkunu olmalarıdır. Gizemli bilgileri öğrenmek onlar için inanılmaz derecede keyif verici aktivitelerdendir. Seyahat onlar için yaşam felsefi ve aşk anlamına gelebilir. Çantasını alıp uzun seyahatlere çıkma hayalleri kurarlar. Yeni bilgiler edinmek yay burçlarını oldukça heyecanlandırır. Yeni bilgilerin peşinde koşmaktan asla sıkılmazlar ve yüksek derecede keyif alırlar.

Yay burcu simgesinin de işaret ettiği gibi yay burcu çift karakterli bir yapıya sahiptir. Yay burcu insanı yeni tanıştığı kişilere karşı çok kolay güven duyabilir sonrasında da pişman olabilir. Karmaşık bir yapıya sahiptirler. Bugün verdiği kararları ertesi gün uygun bulmayıp uygulamayabilirler.

Yay burcu astrolojik olarak yıldızlar takımı anlamında talihli olarak yorumlanır. Şansları genelde yüksektir. Fakat yay burçları en ufak olumsuzlukta dünyanın başına yıkıldığı hissine kapıldı için kendilerini şanssız olarak tanımlarlar. Jüpiter bolluğun ve zenginliğin simgesidir. Jüpiter           büyük talih anlamına gelir. Eğer ki yay burçları planlı programlı işlere girişebilirse çok iyi sonuçlar alabilir.

Yay burcu insanları arkadaşlık ve dostluk ilişkilerine oldukça önem verirler. Sevdiği insanların yanında olduğunu hissetmek isterler. Yalnız kalmayı çok sevmezler. İlgi isterler. Yay burçları toplum içerisinde her zaman kendisinin fark edilmesini isterler. Kendilerini olan güvenleri üst düzeydedir. Genelde kendilerini güzel ve alımlı bulurlar.

Yay burcu insanları çift karakterli olarak bilindikleri için diğer burçlara nazaran karşılaşılan durumlar karşısında çok farklı tepkiler gösterebilir. Yay burcu insanları tatlı dilli olarak bilinirler. Çevrelerindeki insanları kolayca etkileyip kendilerine odaklanmalarını sağlayabilirler. Espri zekaları gelişmiştir. Yaratıcı ve mizah yapmayı seven bir yapıya sahiptirler.

Yay burcu insanları hayata bir iz ve bir eser bırakmak isterler. Hayattayken olduğu gibi öldüğünde de kendisinden söz edilsin ister. Geleneksel düşünceleri sevmezler, netleşmemiş karalardan nefret ederler. Özgürlüklerine düşkün oldukları için bu amaç uğrun yeni fikirlere odaklanırlar.

Yay burcu insanları oldukça cesurdur. Karşılarına çıkabilecek cesaretlerini gösterebilecek her fırsatı çok iyi değerlendirirler. Korkusuzdurlar. Genellikle onları motive edecek ve kendileriyle iyi geçinecek kişilerle iletişim içinde olmayı isterler.

Yay burcu insanlarıyla geçinmek çok kolay değildir. Çok değişken olan kararları ve çevresindekilere olan tutumu ve yaklaşımları insanları olumsuz etkileyebilir. Yay burcu yeni bilgilere ve öğrenmeye aç olduğu için genellikle büyük keşiflerin habercisi olan burçtur. Yay burcunun sorumluluk duygusu üst düzeydedir. Yaptığı iş yanlış bile olsa arkasında durur ve kendisini savunabilir. Çevresindekilere karşı olan sorumluluğu da oldukça yüksektir. Kimi zaman kendisinden feragat ederek çevresindekilerin mutluluğu için çabalar.

Yay burcu genellikle 30 yaşından sonra tam olgunluğa erişirler. Yay burçları oldukça prensip sahibi olan kişilerdir. Bu prensipleri onların kişiliklerini belirler ve kolay kolay ödün vermezler. Yay burcu insanı kendisine yöneltilen suçlamaları çok büyük oranda reddeder. İleri görüşlü ve hoşgörülü olduklarını söyleseler de genelde inatçı ve hatasını kabul etmeyen özellikleri bulundurur.

Yay Burcu İş Hayatı

Yay burcu insanı sıkılgan ve haksızlığa gelemeyen bir yapıya sahip oldukları için, bu özellikleri iş hayatına da yansıtırlar. En ufak sorunlar morallerini yerle bir edebilir. Aynı ortamda bulunmayı çok sevmezler. Açık havada ya da sürekli hareket edebileceği ortamlarda çalışmayı tercih ederler. Öğrenmeyi ve yenilikleri takip etmeyi seven yapısı sayesinde iş hayatında başarıyı er ya da geç yakalayacaktır. Genel olarak eli açık ve cömerttir. Bu durum birikim yapmasına engel oluşturabilir. Fakat yay burçları insanlara yardım etmeyi birikime tercih ederler.

Yay Burcu Aşk Hayatı:

Yay burçları oldukça cesur ve enerjik oldukları için çevresindekiler tarafından genellikle sevilir. Aşk hayatında ise çapkın olabilir. Düşüncelerini açıkça, gizlemeden belirtir ve kendisini aşkına adayabilir. Beğendiği hoşlandığı kimseyi elde edene kadar her şeyi yapar bu durumdan oldukça keyif alır. Duygularını saklamakta başarılı değildir. Sıkılıyorsa sıkıldım der, seviyorsa seviyorum der. Yay burcu bir eş ile hayat sıradan olmayabilir. Sıcakkanlı, ateşli, seks tutkunu ve romantiktir. Cazibesi oldukça yüksek olduğu için karşı tarafın etkilenmeme olasılığı oldukça düşüktür. Yay burcu insanı kısıtlanmaktan, kendisine engel olunmasından hiç hoşlanmaz, özgürlüklerine son derece düşkündürler. İlişkide zorlamayı sevmezler, mantık ve romantizm dengesini korumayı severler.

Yay Burcu Evlilik Yaşamı:

Yay burcu yeni keşifler yapma tutkunu olduğu için evlilik için de oldukça hevesli olacaktır. Fakat bu heyecanı ve hevesinin bittiği yerde sorunlar oluşmaya başlayabilir. Çünkü yay burcu insanı çok sıkılgan bir yapıya sahiptir. Fazlasıyla kıskançtırlar. Yay burçlarının her zaman ufak bile olsa bir hayali vardır ve bu hayalin peşinden koşmak isterler. İstediğine ulaşamadığı zaman eşlerinin her zaman yanında olmalarını beklerler. Eşlerine sadıktırlar fakat kişiliklerinden asla taviz vermezler, geri adım atmazlar. Yay kadınları annelik duygusunu tatmak için oldukça heyecanlıdır. Yay erkekleri ise doğru kişiye inandıklarında geç yaşta da olsa evlilik masasına oturmak isterler. Heyecanları ve hevesleri bitince kendilerini hobilerine adarlar ve eşlerinden bir nebze uzaklaşabilirler.

Yay Burcu Sağlık Durumu:

Yay burcu insanları spor yapmayı ve hareket etmeyi çok sevdikleri için sağlık durumları genel anlamda oldukça iyidir. Kendilerine dikkat eder ve özen gösterirler, dinamik yapıları onları her durumda dinç tutar. Hastalandıklarında ise naz yapmayı ve ilgi görmeyi severler. Hayatı çok sevdikleri ve her zaman yapacak işleri olduğu için hasta yataklarında uzun süre vakit geçirmekten hoşlanmazlar bir an önce iyileşip ayaklanmak isterler. Yay burcu astrolojik olarak, kalça ve baldırları simgeler. İlerleyen yaşlarında yeme içmeye dikkat etmezse bu bölgelerde yağlanmalar artabilir. Karaciğerleri ve mideleri hassastır. Alkol tüketimine dikkat etmelidirler.

Yay burcu sevdiği şeyler:

Yay burcu yeni bilgiler öğrenmeyi sever. Yeni bir kitap, yeni keşfedilmiş yerler hakkında bilgiler, onlara seyahati çağrıştıracak hediyeler, uçak biletleri, gizemli bölgelere tatil fırsatları, fotoğraf makinesi, bavul, koşu ayakkabısı, spor ayakkabısı, felsefe, tarih kitapları oldukça ilgilerini çeker.

Yay Burcu Çocuğu

Yay burcu çocuğu için hayat neşe ve eğlence yeridir. Yay burcu çocukları konuşmayı çok çabuk öğrenirler ve değişik oyunlar türetebilirler. Öğrenmeye olan ilgi ve istekleri küçük yaşlarda başladığından ebeveynlerine ve çevredekilere çokça sorular sorarlar. Yalnızlıktan hoşlanmadıkları için sık sık arkadaşlarıyla vakit geçirmek isterler. İnatçı olabilirler ve kafalarına koydukları şeyi yapmak için diretirler. Yeni oyuncaklarından çok çabuk sıkılabilirler. Bazen eskiyi özleyip eski oyuncaklarıyla oynadıklarında çok daha mutlu olabilirler. Değişken bir ruh halleri vardır.

Yay Burcu Grubu: Ateş

Yay Burcu Gezegeni: Jüpiter ve Neptün

Yay Burcu Renk: Turkuaz, Mor

Yay Burcu Uğurlu Taşı: Firuze, Mavi Topaz

Yay Burcu Şanslı Sayı: 3

Yay Burcu Şanslı Gün: Perşembe

Yay Burcu Metal: Kalay, Teneke.

Yay Burcu Çiçeği: Mor Menekşe, Kırmızı Gül, Karanfil, Leylak

Yay Burcu Ünlüleri:

Merve İldeniz, Hülya Koçyiğit, Azra Akın, Woody Allen, Ludwig van Beethoven, Walt Disney, Sertab Erener,  Mark Twain, Kirk Douglas, Gülşen Bubikoğlu,  Frank Sinatra, Jane Fonda, Mehmet AIi Birand, Zeki Müren, Winston Churchill, Gustave Flaubert, Edith Piaf, Tülin Şahin, Fatma Girik, Ediz Hun, Güzide Kasacı, Onno Tunç, İbrahim Kutluay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir